“Tak nevinně to začalo jedním koněm jménem Luk … aby mu nebylo smutno, přibyla k němu Borůvka … a pak se nečekaně narodilo hříbě Brusinka!“

Počátek našeho soužití s koňmi můžeme datovat do roku 2004, kdy u nás našel domov náš první kůň – Luk. Jak šel čas začali mu přibývat kamarádi a dnes máme ve stájích a na pastvinách v průměru 80 koníků včetně poníků a hříbat. Některé z koníků, kteří naší stájí prošli, si můžete prohlédnout v naší galerii koní. Najdete v ní i některé „stálice“ naší stáje.

Všichni milovníci koní a zájemci o jezdecký sport nás najdou v klidném prostředí obce Chotěbuz. K dispozici máme dvě venkovní kolbiště – pískové a pískové s geotextilií o velikosti 4000 m2, halu o rozměrech 70 x 24 m, včetně skokového materiálu. Součástí haly je rovněž „kavárna“, ve které poskytujeme v průběhu akcí občerstvení pro všechny návštěvníky. Vyjížďky do okolí jsou příjemným zpestřením pro každého. Můžeme se na koňském hřbetě vydat na výlet k chotěbuzskému Archeoparku, k Rybímu domu, k chotěbuzskému zámku a jeho hlásce, zapsané mezi památky UNESCO. Při jízdě přes obec směrem na Beskydy se nám naskytne krásný výhled na Javorový i na Lysou horu. Pokud má někdo chuť může si vychutnat krásnou přírodu v okolí při jízdě kočárem nebo v zimě v našich krásných saních.

Poskytujeme komplexní služby při ustájení koní, ale i při tréninku a výcviku koní, přípravě ke zkouškám, odchovu hříbat. Stáj u Luka pořádá každoročně několik akcí, určených pro širokou veřejnost, které jsou hojně navštěvovány ať už místními obyvateli, tak příznivci jezdeckého sportu z Českého Těšína, Karviné a okolí, jakož i našimi kolegy z Polska. Každé léto pořádáme příměstské tábory, které jsou mezi dětmi z okolí velice oblíbené. Mezi další oblíbené akce patří školní výlety a exkurze, kde se mohou děti i dospělí seznámit s provozem naší stáje, se všemi koníky a zkusit „pohled z koňského hřbetu“.

Hana Poledníková, duben 2011

Naše další činnosti

Kromě našich aktivit spojených s koňmi se na stejné adrese zabýváme také chovem skotu a prodejem kvalitního hovězího masa. Více o této činnosti naleznete na naší Facebookové stránce Hovězí maso z Chotěbuze.

Naši partneři

Chcete se o nás dozvědět více? Kontaktujte nás